Trendy – Kolor roku 2016

trendy makijaż ślubny
trendy makijaż

Czy słyszałyście kiedykolwiek o instytucie Pantone? Te z was, które interesują się modą, makijażem bądź dekoracją wnętrz nie mogła o nim nie słyszeć. Pozostałym wam wyjaśniam, że jest to niekwestionowany autorytet w sprawach kolorów. Od lat instytut Pantone z powodzeniem kreuje kolory sezonów. Ich kolor roku zawsze znajduje odzwierciedlenie w branży kosmetycznej, fashion i wnętrzarskiej. To właśnie oni decydują o tym jakie kolory będzie miał najmodniejszy makijaż na ślub, czy wieczorne wyjście w danym roku.

ROSE QUARTZ & SERENITY

W tym sezonie kolorem roku zostały tak naprawdę 2 kolory. Wybrano bowiem połączenie odcienia różu – rose quartz oraz błekitu -serenity. Jest to zupełnie precedensowa sytuacja ponieważ pierwszy raz wybór jest dwukolorowy.

trendy makijaż ślubny

Dlaczego tak się stało? Jak tłumaczy Leatrice Eiseman – Dyrektor Instytutu Pantone, ludzie potrzebują w dzisiejszych czasach spokoju, równowagi i bezpieczeństwa. Kolory zaproponowane na aktualny sezon dają to wszystko ze względu na naturalne połączenie ciepłego tonu bezpieczeństwa z chłodniejszymi odcieniami spokoju.

Jest też drugi aspekt tej decyzji. Projektanci Pantone postanowili wybrać kolory unisex, podkreślając tym samym, że w obecnym sezonie moda nie ma płci.

Jak oceniacie efekty pracy specjalistów od kolorów? Podoba się Wam ta propozycja?