Prosta fryzura na lato

wpis w: BLOG, Ekstra | 8

5 JESIENNYCH (32)

 

Ponieważ zrobiło się ciepło, ba gorąco nawet, postanowiłam zaproponować Wam dziś idealną fryzurę na lato.

Żeby ją wykonać przyda się niestety pomoc zaprzyjaźnionej koleżanki, siostry, tudzież mamy. Efekt wart jest jednak wspólnej pracy.

Fryzura dobrze trzyma się bowiem na głowie, nie grzeje w szyję i ładnie wygląda. Nadaje się zarówno do pracy jak i na plażę. Przy odrobinie większym wysiłku w ułożenie koka, może być wspaniałą propozycją do ślubu. Pasuje i młodszym i starszym. Koczek nigdy nie wychodzi z mody.

Jako modelkę wykorzystałam swoją córkę. Nie była zachwycona trzymaniem głowy do dołu, ale zgodziła się na chwilę poświęcenia.

IMG_0936

Jak już wspomniałam, żeby wykonać tą fryzurę trzeba posiedzieć chwilę z głową w dół i poprosić kogoś o pomoc. Zaprzyjaźniona osoba powinna również być w stanie wykonać dobierany warkocz francuski. Jedyna różnica jest taka, że nie zaczyna się go od czubka głowy, ale z drugiej strony.

Warkocz robimy zaczynając od szyi w kierunku czubka głowy. Kończymy go jednak wcześniej. Kiedy? To zależy na jakiej wysokości chcecie umieścić swojego koka. Na plaże może to być bardzo wysoki kok. Do pracy dobrze byłoby umieścić go nieco niżej.

IMG_0940

Warkocz zabezpieczamy gumką i następnie zbieramy wszystkie włosy w jeden koński ogon. W tym momencie nasza głowa może wrócić do naturalnej pozycji. Zdejmujemy gumkę, która zabezpieczała nam warkocza. Zwijamy nasz ogon w ślimaka, zabezpieczamy wsuwkami i dodajemy ulubioną ozdobę.

IMG_0942

Pamiętajcie, żeby nie szaleć z ozdobami w pracy 😉

Dla dodatkowego zabezpieczenia, można użyć odrobinę lakieru do włosów. Gotowe. Fryzura na lato idealna.

Jak się Wam podoba? Próbowałyście kiedyś takiej wersji koka?

Jeśli spodobał Ci się artykuł, udostępnij i  podziel się za swoimi znajomymi.